Office 14 i Windows 7 - razem lepiej

System Windows 7 znajduje się w fazie beta testów, pakiet Office 14 (następca edycji z 2007 roku) obecnie jest w fazie alpha. Według pierwszych informacji, pochodzących od testerów oba produkty pozwolą wykorzystać maksimum możliwości wtedy, gdy będą współpracowały razem.

Wczoraj informowaliśmy o pierwszych zaproszeniach do programu testów pakietu Office 14, które Microsoft rozesłał wybranym partnerom. Oczywiście pakiet biurowy (podobnie jak usługi Live) nie będzie częścią Windows 7). Jednak użytkownicy Office'a 14, którzy będą korzystać z niego na nowych okienkach dostaną nieco więcej. Pierwsze, anonimowe źródła podają, że ulepszenia skupione będą wokół funkcjonalności z zakresu wyszukiwania.

Office 14 i Windows 7 - razem lepiej

Office 14 zainstalowany w Windows 7

Jeśli zainstalujesz Office 14 na Windows 7, to będziesz mógł bezpośrednio z Eksploratora Windows wyszukiwać pliki w witrynach SharePointa. Możliwe będzie także skorzystania ze specjalnego konektora pomiędzy Search Serverem a Windows 7. Pliki zaindeksowane przez serwer będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania Eksploratora. W nowych okienkach będziesz mógł także skorzystać z podglądy plików Office'a - za pomocą funkcji Windows Preview.

Office 14 i Windows 7 - razem lepiej

Office 14 alpha - moduł informacji o produkcie

Są to jednak zapewne tylko niektóre z nowych funkcji, które Microsoft przygotowuje dla Office'a 14