Office 14 na PDC?

Według nieoficjalnych informacji, na konferencji PDC (Professional Developer Conference) Microsoft, oprócz Windowsa 7 i Wndowsa Cloud, ma zaprezentować również najnowszą wersję swojego pakietu Office. Nie wiadomo jednak jak szeroki zakres będzie miała prezentacja tego produktu.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak bardzo zaawansowane są prace nad nowym pakietem biurowym. Dyrektor firmy, Steve Ballmer, w swoich wcześniejszych wywiadach mówił m.in. o tym, że nowa wersja Office'a będzie zawierała kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich ma być możliwość uruchamiania go w oknie przeglądarki. Microsoft w ten sposób opisał swój nowy produkt: 'dzięki współpracy z wieloma partnerami nad Office'em i nie tylko, będziemy w stanie zaoferować najlepszą aplikację webową w kategorii pakietu biurowego. Swoimi możliwościami wyprzedzi ona zdecydowanie dotychczasowe rozwiązania na takich polach jak udostępnianie miejsca na serwerach do przechowywania danych, usługi oraz współpraca z przeglądarkami internetowymi'.

W informacjach na temat konferencji znajdziemy tylko dwie wzmianki o nowym pakiecie Office. Jedna dotyczy aplikacji biznesowych z nim związanych, a druga formatu plików Open XML. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że żadne informacje na temat nowego Office'a nie zostaną zaprezentowane na PDC.


Zobacz również