Office 14 trafi do sklepów pod nazwą 2010

Prace nad Windows 7 trwają w najlepsze, a co z pakietem biurowym Office? Okazuje się, że gigant z Redmond również mu poświęca dużo uwagi i co jakiś czas kompilowane są nowe wersje alpha następcy Office'a 2007. Co najważniejsze, w nowym buildzie Microsoft nie stosuje już nazwy kodowej - Office 14, lecz przemianował pakiet biurowy na edycję 2010 i właśnie tak nazwanego produktu spodziewać się możemy za rok w sklepach.

Nowa wersja pakietu biurowego Microsoftu ma zostać udostępniona - w postaci wersji beta - szerszemu gronu użytkowników dopiero po premierze Windows 7, jesienią br. Dotychczas stosowaną nazwą był Office 14. Pewien blogger - Zack Whittacker zapytał ostatnio Microsoft o to, pod jaka nazwą nowy Office trafi do sklepów. W mailu zwrotnym, od anonimowego pracownika Microsoftu, otrzymał w załączniku poniższy obrazek, który prezentuje moduł uruchamiający nowego Worda, dodajmy - Worda 2010.

Office 14 trafi do sklepów pod nazwą 2010

Zrzut ekranowy z Worda 2010

Nazwa 2010 wcale nie dziwi. Już w zeszłym miesiącu w Sieci pojawiła się informacja, iż prace nad nowym Officem potrwają do marca następnego roku, a gigant z Redmond przyzwyczaił już nas do nadawania produktom nazw oznaczonych rokiem premiery.

Warto przeczytać: artykuł "Microsoft Office 14 - następny Office za darmo?" (magazyn PC World 4/2009)