Office 14 w 2009 r.?

Na stronie Microsoftu pojawiły się w poniedziałek informacje na temat produktów mających wejść w skład kolejnej wersji pakietu MS Office - roboczo nazwanej Office 14. Wynikało z nich m.in., że pakiet pojawi się na rynku w 2009 r.

Wzmianka o przewidywanej premierze pakietu pojawiła się w sekcji "Pytania i odpowiedzi", będącej jednym z elementów opisu podcastu dotyczącego oprogramowania Office SharePoint 2009 - w odpowiedzi na jedno z pytań pojawiła się informacja, że nowy SharePoint będzie współpracował z pakietem Office 14, który ma pojawić się na rynku w 2009 r.

Pracownicy koncernu najwyraźniej dość szybko zorientowali się, że udostępnili trochę zbyt dużo informacji o Office 14 (koncern nie podaje na razie oficjalnie żadnej przewidywanej daty premiery) - dlatego też treść strony została kilka godzin później zmodyfikowana.

Warto wspomnieć, że Microsoft już kilka miesięcy temu zaczął ujawniać pierwsze informacje na temat następcy MS Office 2007 - ale wśród nich nie pojawiła się na razie data premiery zestawu aplikacji biurowych. Koncern podał m.in., że aplikacje z pakietu będą obsługiwać najnowszą, zatwierdzoną niedawno wersję standardu Open Office XML (OOXML).