Office 2001 dla Maca

Firma Microsoft na konferencji w San Francisco zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży pakietu biurowego Microsoft Office 2001 dla komputerów Macintosh przeznaczonego do pracy w Mac OS X.

Zważywszy fakt, że aż 10 z 17 milionów wszystkich użytkowników Macintoshy korzysta z oprogramowania Microsoftu, nic dziwnego, że firma Gatesa stara się w jak największym stopniu zadowolić makowców. W czasie Macworld Expo w San Francisco Kevin Browne z Microsoftu przedstawił przystosowaną do pracy z Mac OS X wersję pakietu biurowego Office 2001, która ma ukazać się w pierwszej połowie bieżącego roku.

Do nowości Office 2001 należy m.in.'Project Gallery', przycisk startowy wspólny dla wszystkich aplikacji pakietu umożliwiający użytkownikowi wygodną pracę i generowanie projektów oraz liczne narzędzia do zarządzania złożonymi bazami danych Excela i opcja edytowania wiadomości e-mail za pomocą programu Word.

Poza prezentacją Office'a Kevin Browne ogłosił iż w lecie 2001 roku ukaże się także nowa wersja programu Outlook 2001 przeznaczona specjalnie dla komputerów Macintosh z platformą OS X. Outlook oferował będzie między innymi prostą instalację typu 'drag-and-drop' oraz ulepszony interfejs użytkownika umożliwiający planowanie spotkań.

Wszystkie nowe aplikacje powinny być dostępne przed jesienią bieżącego roku. Użytkownicy, którzy nabędą Office 2001 mogą zamówić online upgrade do wersji Office 2001 for Mac OS X za $149 czyli połowę normalnej ceny.

www.microsoft.com


Zobacz również