Office 2003 - pierwszy Service Pack w czerwcu

Pierwszy pakiet uaktualnień i poprawek dla pakietu biurowego Office 2003 zostanie udostępniony w czerwcu 2004 r. - poinformował Microsoft. Zdaniem ekspertów, SP1 raczej nie wniesie do pakietu żadnych rewolucyjnych zmian, powinien jednak pozytywnie wpłynąć na sprzedaż Office 2003.

Jak pokazuje praktyka, pierwszy service pack zwykle pojawia się w ciągu 6-9 miesięcy od premiery danego produktu Microsoftu. SP1 zawiera z reguły wszystkie udostępnione wcześniej patche i uaktualnienia, niekiedy także dodaje do programu nowe funkcje. Nie wiadomo na razie, czy tak będzie i tym razem - przedstawiciele Microsoftu mówią, że jest jeszcze zbyt wcześnie na omawiania szczegółów technicznych Service Packa 1 dla Office 2003.

Analitycy oczekują, że udostępnienie Service Packa wpłynie pozytywnie na sprzedaż najnowszego pakietu biurowego Microsoftu - wiele firm zwleka z decyzją o zakupie właśnie do chwili udostępnienia pierwszego service packa, by mieć pewność, że z oprogramowania usunięto wszystkie groźniejsze błędy.

Jak do tej pory znaleziono tylko jeden poważny błąd w Office 2003 - nastąpiło to w listopadzie, raptem miesiąc po premierzy pakietu. Błąd ów mógł spowodować utratę danych (więcej na ten temat - http://www.pcworld.pl/news/60807.html ).

Zdaniem Kena Smiley'a, niezależnego analityka, SP1 dla Office 2003 raczej nie wprowadzi zasadniczych zmian do pakietu - "O ile wiem, w Office 2003 nie ma w tej chwili żadnej groźnej 'dziury', która wymagałaby natychmiastowego załatania." - mówi Smiley.

Wydaje się, że na bezpieczeństwo pakietu mógł pozytywnie wpłynąć fakt, iż udostępnienie pakietu klientom poprzedziły największe beta-testy w historii Microsoftu - dwie pierwsze wersje nowego Office'a przez kilka miesięcy testowało blisko 500 tys. użytkowników.


Zobacz również