Office 2004 dla Maca

Odbywające się w dniach 5 - 9 stycznia w San Francisco targi Macworld Expo 2004, to znakomita okazja do prezentacji nowych wersji oprogramowania. Tak też poczynił Microsoft, przedstawiając nową edycję pakietu biurowego dla użytkowników Macintoshy - Office 2004.

Przygotowując nową wersję pakietu biurowego, Microsoft kierował się wskazówkami od użytkowników, którzy w głównej mierze zabiegali o system zarządzania informacją oraz możliwość łatwiejszego współdzielenia informacji z innymi użytkownikami.

W kwestii zarządzania informacją oddany zostanie do dyspozycji moduł Project Center. Pozwala on na przeglądanie w jednym miejscu e-maili, plików, kontaktów, spotkań i zadań przyporządkowanych do konkretnego projektu. Użytkownik może stworzyć projekt i zdefiniować kryteria dla informacji, które chciałby do niego załączyć. Informacje oraz kryteria dla projektu mogą być dodawane i usuwane w każdym momencie trwania projektu - nie będzie to pociągało za sobą skasowania danego pliku czy e-maila.

Edytor tekstu Word zostanie wyposażony w nową właściwość: tryb wyświetlania strony o nazwie Notebook. Pozwoli on na przeglądanie zadań w kalendarzu, korzystanie z wielu zakładek, a także nagrywanie notatek głosowych w trakcie ważnego spotkania. Notatki te będzie można w dowolnym momencie odsłuchać i dołączyć do dokumentu. Nowa funkcja o nazwie Scrapbook zgromadzi w jednym miejscu przeróżne informacje (tekst, logo, obrazki oraz inne typy plików multimedialnych) i pozwali łatwiej je wykorzystywać w tworzonym projekcie. Widok Page Layout w Excelu zawierać będzie dokładniejsze odwzorowanie drukowanego arkusza: marginesy, nagłówki, stopki oraz możliwość ich modyfikowania.

Nie da się ukryć, iż w obliczu coraz większej liczby wersji pakietu Office na platformy PC-etowe oraz macowe przyda się moduł sprawdzania kompatybilności pomiędzy poszczególnymi edycjami. Posłuży temu przycisk Compability Checker, który sprawdzi niezgodności pomiędzy poszczególnymi wersjami i poinformuje o rozwiązaniu. W ten sposób upewnimy się, że żadna z grup biorących udział w danym projekcie nie będzie miała problemów z odczytaniem dokumentu.

Dostępne będą trzy wersje pakietu biurowego Office 2004:

- Microsoft Office 2004 for Mac Standard Edition (Word 2004, Excel 2004, PowerPoint 2004, Entourage 2004, MSN Messenger 4.0);

- Microsoft Office 2004 for Mac Student and Teacher Edition (wersja Standard w specjalnej cenie dla studentów i nauczycieli);

- Microsoft Office 2004 for Mac Professional Edition (wersja Standard wzbogacona o program Virtual PC for Mac 7).

Nie są jeszcze znane szczegóły odnośnie cen nowego Offica, jednak już dziś wiadomo, iż macowcom przyjdzie na niego poczekać nawet do połowy 2004 roku.

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/mac


Zobacz również