Office 2007 - kolejne opóźnienie

Microsoft poinformował, że premiera kolejnej wersji pakietu aplikacji biurowych Office - oznaczonej symbolem 2007 - zostanie najprawdopodobniej przesunięta o kilka miesięcy. Powodem opóźnienia jest chęć uwzględnienia wszystkich istotnych wskazówek i uwag, zgłoszonych przez testerów Office'a.

Rzeczniczka Microsoftu powiedziała, że koncern jest pozytywnie zaskoczony ilością wskazówek i uwag, zgłoszonych przez beta-testerów pakietu. Część z nich jest na tyle cenna, że programiści z Microsoftu postanowili dać sobie kilka dodatkowych miesięcy na wdrożenie ich do programów wchodzących w skład Office'a 2007. "Dopuszczamy możliwość przesunięcia daty premiery, ponieważ chcemy by produkt finalny był tak dobry, jak to tylko możliwe" - tłumaczy przedstawicielka koncernu.

Aktualną oficjalną datą MS Office 2007 dla użytkowników indywidualnych jest "początek 2007 r." - do tej pory tą datą był "styczeń 2007". Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsze opóźnienie premiery tego pakietu - początkowo zakładano, że trafi on na rynek pod koniec bieżącego roku, jednak kilka miesięcy temu premierę przesunięto na początek 2007 (koncern tłumaczył, iż chce, aby nowy Office pojawił się na rynku wraz z premierą Windows Vista).

Warto wspomnieć, że kilka dni temu Microsoft udostępnił online'owe wersje aplikacji z pakietu Office 2007 - ma to ułatwić klientom ich testowanie. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście "Internetowe testy pakietu Office 2007".