Office 2007 też opóźniony

Microsoft poinformował, że premiera najnowszej wersji pakietu Office, oznaczonej numerem 2007, została przesunięta na początek 2007 r. Powodem takiej decyzji jest opóźnienie się prac nad systemem Windows VIsta - koncern chce, by dwa jego najnowsze produkty trafiły na rynek w tym samym czasie. Informacja ta dotyczy wersji Office'a przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych - edycje korporacyjne udostępnione zostaną firmom jeszcze w bieżącym roku (podobnie będzie z Vistą).

Przedstawiciele Microsoftu mówią, iż prace nad Office 2007 zostaną zakończone zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku. Przesunięcie premiery pakietu jest "decyzją biznesową" (jak to ujął rzecznik koncernu) - chodzi o to, by nowy Office pojawił się na rynku w tym samym czasie co Windows Vista. Najnowszy system operacyjny Microsoftu miał pojawić się na rynku pod koniec 2006 r. - jednak w ostatnich dniach poinformowano o przesunięciu premiery na początek 2007 r. (pisaliśmy o tym w tekście "Vista znowu opóźniona - ale tylko o kilka tygodni").

W tym roku udostępnione zostaną jedynie "biznesowe" wersje Office 2007 - tzn. Office Professional Plus oraz Office Enterprise. Wydania przeznaczone dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm - czyli Office Home and Student 2007, Office Professional 2007, Office Small Business 2007 oraz Office Standard 2007 mają się pojawić dopiero w w styczniu 2007.

Rzecznik koncernu poinformował przy okazji, że na koniec czerwca planowane jest udostępnienie drugiej, publicznej bety nowego Office'a.