Office 2016 Preview - jak pobrać i zainstalować?

Microsoft udostępnia wszystkim chętnym wersję Preview pakietu Office 2016. W poniższym tekście kilka porad na temat jego pobierania oraz instalacji.

Należy na wstępie uprzedzić, że pakiet Office 2016 jest przeznaczony tylko dla posiadaczy systemów Windows 7, 8, 8.1 i 10 Technical Preview. Microsoft udostępnił instalatory sieciowe - osobny dla systemów 32-bitowych, osobny dla 64-bit. Oba można pobrać z naszej strony, jednak jeżeli w systemie są zainstalowane wcześniejsze wersje pakietu, należy je wcześniej odinstalować. W tym celu można posłużyć się opcją z Panelu Sterowania (Programy -> Odinstaluj) lub skorzystać z narzędzi typu CCleaner, IOBit Uninstaller, itp. Warto wcześniej zapisać klucz aktywacyjny produktu (jeśli nie można go znaleźć, pomogą w tym programy typu Belarc Advisor).

Office 2016 Preview - jak pobrać i zainstalować?

Uruchamianie instalatora sieciowego Office 2016 (foto: własne)

Instalatory wydania Office 2016 można pobrać z tych adresów:

Microsoft Office 2016 Preview 32-bit - 2,65 MB

Microsoft Office 2016 (64-bit) Preview - 3,92 MB.

Po uruchomieniu zaczną ściągać się właściwe dane do instalacji, zaś czas tej operacji zależy od prędkości łącza oraz obciążenia serwerów Microsoftu. Może zająć to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Użytkownik jest na bieżąco informowany o postępie.

Office 2016 Preview - jak pobrać i zainstalować?

"Właściwe" pobieranie pakietu Office 2016

Po zakończeniu procesu użytkownik ma dwie opcje aktywacji - pierwsza to wpisanie udostępnionego przez Microsoft klucza licencyjnego, druga natomiast przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy subskrypcji w Office 365. W tym drugim przypadku należy wpisać powiązany z nią adres e-mail w okienku lub też zalogować się na konto Office 365 i w opcjach przejść do Języka i instalacji, a tam wybrać Dodatkowe opcje instalacji.

Office 2016 Preview - jak pobrać i zainstalować?

W okienku zaznaczonym na czerwono wpisujemy adres e-mail powiązany z kontem w Office 365

Powinna być w nich pokazana możliwość instalacji nowego pakietu Office wraz z wyborem wersji (32- lub 64-bit). Po instalacji będzie trzeba wpisać ponownie adres e-mail podczas pierwszego uruchomienia pakietu.