Office 2016 do Windows 10 na pierwszym materiale wideo

Microsoft zapowiedział już nową wersję swojego pakietu biurowego, a do sieci trafiają pierwsze informacje na jego temat. Pojawił się już materiał wideo, który prezentuje jak wygląda interfejs w deweloperskiej edycji Office 2016 do urządzeń z interfejsem dotykowym.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 10 firma z Redmond zapowiedziała w styczniu nową wersję swojego pakietu biurowego. Office 2016 pojawi się w dwóch wersjach. Jedna z nich będzie przystosowana do pracy z wykorzystaniem klawiatury i myszy, a dla drugiej przygotowany zostanie zupełnie nowy interfejs przystosowany do obsługi za pomocą palca.

Do internetu trafił film, który prezentuje nowe aplikacje składające się na Office 2016 w wersji dotykowej. Widać na nim jak wygląda służący do tworzenia dokumentów tekstowych Word, edytor arkuszy kalkulacyjnych Excel i program do przygotowywania prezentacji multimedialnych PowerPoint.

Office 2016 do Windows 10 na pierwszym materiale wideo

Windows 10 zadebiutuje na jesieni

Jak na razie Office 2016 prezentowany na filmie to wczesna wersja deweloperska. Nie ma jeszcze zaimplementowanych wszystkich funkcji, a interfejs może zostać jeszcze przemodelowany przed oficjalną premierą. Materiał daje jednak pogląd na to, jakie Microsoft ma podejście do dotykowego interfejsu.

Office 2016 dla urządzeń dotykowych ma zadebiutować razem z pełną wersją Windows 10. Będzie to aplikacja uniwersalna, czyli ten sam kod będzie uruchamiany na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Niewykluczone, że z tej wersji Office'a można będzie skorzystać nawet na konsoli Xbox One, na którą w przyszłości również ma trafić system Windows 10.

źródło: winbeta.org