Office 2016 do Windows pojawił się w wersji Preview

Office 2016 w wersji Preview zadebiutował w zeszłym tygodniu na komputerach z systemem OS X wyprodukowanych przez Apple. Od dzisiaj również użytkownicy systemu Windows mogą testować nowe wydanie pakietu biurowego od Microsoftu.

Przedstawiciele Microsoftu o planach związanych z rozwojem pakietu biurowego wypowiadali się podczas konferencji Convergence 2015 zorganizowanej w Atlancie. Firma Satyi Nadelli zaprezentowała oficjalnie pakiet Office 2016 w wersji do komputerów z Windows. Wydanie nazwane nazywane "technical preview" mogą już pobierać pierwsi chętni, którzy stworzą profil biznesowy w witrynie Microsoft Connect.

Office 2016 Preview pojawił się już w zeszłym tygodniu na komputerach Apple. Microsoft udostępnił posiadaczom urządzeń takich jak laptopy MacBook oraz komputer iMac i Mac Mini możliwość pobierania pakietu biurowego do systemu OS X. Pełna wersja zestawu aplikacji wśród których zawarty jest Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

Office 2016 do Windows pojawił się w wersji Preview

Pakiet Office 2016 do Windows powinien zadebiutować w drugiej połowie tego roku

Dzisiejsze ogłoszenia Microsoftu skierowane są do użytkowników biznesowych. Oprócz wersji preview Office 2016 do Windows pojawiły się dzisiaj nowe informacje na temat komunikatora Skype dla biznesu. Oprogramowanie nazwane w języku angielskim po prostu Skype for Business podobnie jak pakiet biurowy udostępnione zostało jako "technical preview".

Zarówno Skype for Business jak i Office 2016 to jak na razie wersje poglądowe. Użytkownicy powinni mieć świadomość, że jest ono przeznaczone głównie dla deweloperów oraz osób, którzy chcą pomóc Microsoftowi w wyłapywaniu błędów.

źródło: venturebeat.com