Office 2016 - jakie nowości w tym wydaniu pakietu?

Zaprezentowana przez Microsoft wersja Office 2016 Preview przynosi kilka nowych funkcji dla użytkowników, kładzie także duży nacisk na dzielenie się dokumentami online oraz współpracę w chmurze.

Jeżeli ktoś chciałby spróbować osobiście możliwości pakietu, tu wyjaśniamy jak pobrać Office 2016 Preview - wersja testowa pozwala na używanie wszystkich elementów zestawu przez 180 dni. Każdy z nich ma mieć bezpośredni dostęp do danych przetrzymywanych na wirtualnym dysku Microsoftu - One Drive - oraz pozwala na współpracę z osobami używającymi pakietu Office 365. Jak na razie rozwiązanie to działa w edytorze tekstu Word, będzie jednak również wprowadzone i do innych programów z pakietu.

Office 2016 - jakie nowości w tym wydaniu pakietu?

Opcja współdzielenia dokumentu Word w Office 2016

Zwraca uwagę okienko wyszukiwarki, nazwanej Tell Me. Można dzięki niej odnaleźć konkretną frazę w tekście, dokument, ale również i wpisać polecenie do wykonania. Jest to wygodne w przypadku, kiedy chcemy korzystać z funkcji znajdującej się głębiej w ustawieniach edycyjnych - nie trzeba wówczas wchodzić w kolejne ustawienia. W przypadku klienta poczty Outlook pomagać w zarządzaniu e-mailami ma funkcja Clutter - umożliwia m.in. ustawianie ich priorytetów. Zaimplementowano lepsze uwierzytelnianie - nie jest ono jednak włączone domyślnie. Ciekawa rzecz to kolejna nowość, nazwana Insights - odpowiada za wyszukiwanie informacji kontekstowej w sieci - użytkownik sam wybiera treść, jaka będzie go interesować.

Office 2016 - jakie nowości w tym wydaniu pakietu?

Excel 2016 - tworzenie wykresów

Podrasowano arkusz kalkulacyjny Excel, w którym pojawiają się nowe opcje dotyczące wykresów oraz zaawansowane narzędzia do tworzenia prognoz. Narzędzie może także wykreować je automatycznie na podstawie przekazanych mu danych. Znacznie ulepszona została obsługa baz danych z większymi ilościami rekordów. Nowym, wygodnym rozwiązaniem jest także definiowanie różnorakich połączeń, które podzielono na trzy grupy.

Office 2016 - jakie nowości w tym wydaniu pakietu?

Excel 2016 - tworzenie prognoz

Wszystkie aplikacje wchodzące w skład Office 2016 mają poprawiony interfejs oraz ulepszenia wizualne. Do czasu premiery stabilnej wersji Windows 10 pakiet ma być jeszcze zaktualizowany, więc można spodziewać się kolejnych nowości i udogodnień.