Office 2016 pojawi się jeszcze w tym roku

Microsoft nie poprzestał na ogłoszeniu nowych elementów Windows 10, ale podał dziś kolejne informacje - tym razem dotyczące nowego wydania pakietu Office.

Żeby nie było nieporozumień wyjaśnić trzeba, że będą dwa wydania. Pierwsze to Office for Windows 10, będące częścią nowego systemu operacyjnego Microsoftu i wliczone w jego cenę. Druga edycja to samodzielny pakiet Office 2016, adresowany do klientów biznesowych i płatny. Powiązany będzie z Office 365, co nie jest potrzebne w pierwszej wersji. Office for Windows 10 będzie można poznać już w przyszłym tygodniu, ponieważ ma znajdować się w kolejnym wydaniu Technical Preview

Office 2016 pojawi się jeszcze w tym roku

Nowy Word

We wszystkich aplikacjach - zarówno Office for Windows, jak i Office 16, wprowadzone zostaną nowe elementy, ułatwiające zdalną pracę kilku osób nad jednym dokumentem (współdzielenie, komentarze, oznaczanie, itp.). Funkcja Insight działać będzie na silniku Bing i pozwoli - z poziomu dokumentu - na znalezienie w sieci grafik, linków oraz innych szukanych przez użytkownika dokumentów.

Office 2016 pojawi się jeszcze w tym roku

Excel na komputerze i smartfonie

Jak można zobaczyć to po powiększeniu powyższych obrazków, pakiet sam dostosowuje rozmiary ekranu pod kątem konkretnego urządzenia. Nadto wersje działające na urządzeniach mobilnych posiadać będą pełną obsługę gestów. A kiedy premiera? Jak się nietrudno domyślić, Office for Windows 10 pokaże się wraz z pełnym, finalnym wydaniem systemu operacyjnego, zaś Office 2016 ma ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie 2015 roku.