Office 365 - biuro w chmurze

Office 365 to usługa Microsoftu, która może mocno wpłynąć na pracę firmy. Postaramy się przedstawić jej możliwości oraz przyjrzymy się cenom tego pakietu.

Od dłuższego czasu nie sposób wyobrazić sobie firmę bez odpowiedniego pakietu biurowego czyli zestawu programów komputerowych służących do tworzenia różnorodnych dokumentów. Jednym z najbardziej znanych zestawów narzędzi jest Office stworzony przez firmę Microsoft. Jednakże obecnie, zestaw aplikacji do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i innych dokumentów może okazać się niewystarczający. Odpowiedzią na nowe potrzeby jest usługa Office 365. Umożliwia ona przeniesienie biura do "chmury" dzięki czemu pracownicy otrzymują m.in. łatwiejszy dostęp do zasobów. Ma to ogromny wpływ na zwiększenie wydajności.

Office 365 to usługa, w której znajdują się wszystkie składniki klasycznego pakietu Office. Ponadto istnieje możliwość wysyłania błyskawicznych wiadomości oraz korzystania z opcji konferencji wideo. Bardzo przydatne może być udostępnianie plików zarówno w firmie, jak i poza nią. Ważną cechą usługi jest także mobilność. Oznacza to, że składniki takie jak: poczta, kalendarz, kontakty mogą być synchronizowane z urządzeniami przenośnymi działającymi pod kontrolą popularnych systemów mobilnych takich jak: iOS, Android, Symbian, Blackberry i oczywiście Windows Phone. W przypadku tego ostatniego użytkownik może także przeglądać i edytować dokumenty programów Word, Excel i PowerPoint.

Wypróbuj Office 365

Usługę można przetestować bezpłatnie zarówno w wersji dla małych firm jak i dla przedsiębiorstw. Chętnych do skorzystania z darmowej wersji próbnej zapraszamy na oficjalną stronę produktu.

W pierwszym przypadku dostępne są dwie taryfy: Office 365 Small Business i Office 365 Small Business Premium. Do bezpłatnych testów dostępna jest jedynie druga taryfa.

W przypadku przedsiębiorstw, do testów mamy dostępne dwa plany: Office 365 Midsize Business i Office 365 Enterprise (Plan E3). Pakiety domyślnie można testować przez 30 dni.

Pierwsze logowanie

Do przetestowania Office 365 musimy wygenerować jedną z subskrypcji testowych wypełniając odpowiedni formularz na stronie rejestracji. Są tam podane również ceny wyżej wymienionych pakietów.


Zobacz również