Office 365 - co nowego w usłudze Microsoftu?


Office 365

Office 365 to usługa, która oferuje użytkownikowi dostęp za pośrednictwem komputerów PC i Mac, tabletów (z Windows, iOS i Androidem) oraz telefonów do takich aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access (z tym zastrzeżeniem, że te dwie ostatnie dostępne są jedynie na komputery PC). W pakiecie oferowana jest też przestrzeń na pliki w OneDrive, minuty na rozmowy przez Skype do użytku domowego oraz możliwość korzystania z dodatkowych funkcji (np. Projektant, Płynna zmiana i Powiększenie w programie PowerPoint). W odróżnieniu od jednorazowego pakietu Office użytkownik może cieszyć się zawsze z najnowszych wersji aplikacji oferujących nie tylko poprawki ale i szereg ulepszeń.

Office 365 zawsze pod ręką

Office 365 dzięki Microsoft OneDrive pozwala na dostęp do dokumentów w dowolnym miejscu za pośrednictwem dowolnego urządzenia (obsługiwane są tablety i telefony z systemem Windows lub Android oraz tablety iPad i telefony iPhone). Można tworzyć i edytować pliki oraz synchronizować je automatycznie z komputerem. Dzięki temu, że OneDrive stanowi część systemów Windows 8.1 i 10 z dokumentów w nim przechowywanych można korzystać nawet nie mając połączenia z Internetem.

Zobacz również:

  • Mapy Google bez internetu i inne przydatne funkcje [Aktualizacja 25.07.2021]
  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!

Office 365 - dziel się z rodziną

Subskrypcja usługi Office 365 dla Użytkowników Domowych pozwala na udostępnienie jej czterem domownikom. Będą oni mieli możliwość korzystania z wszystkich dostępnych instalacji (mogą też nimi zarządzać) oraz dodatkowego 1 TB przestrzeni w usłudze OneDrive.

Office 365 - najpierw wypróbuj

Zanim zdecydujesz się na zakup Office 365 pamiętaj, że użytkownik domowy może go wypróbować przez miesiąc za darmo. Chcąc skorzystać z tej oferty musisz utworzyć konto w witrynie internetowej pakietu Office podając m.in. numer karty kredytowej. Po przejściu tego procesu otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji pakietu Office 365 dla użytkowników domowych: aplikacje klasyczne pakietu Office (Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook), Publisher i Access dla komputerów z systemem Windows, 1 TB dodatkowej przestrzeni dyskowej w chmurze usługi OneDrive i 60 minut na rozmowy przez Skype.

Office 365 - wymagania systemowe

Aby móc korzystać z Office 365 trzeba spełnić odpowiednie wymagania systemowe. Np. w przypadku użytkowników domowych wyglądają one następująco w odniesieniu do komputerów PC i Mac:

- PC: 2 GB pamięci RAM, Mac: 4 GB pamięci RAM

- PC: 3 GB dostępnego miejsca na dysku, Mac: 6 GB dostępnego miejsca na dysku w formacie HFS+

- PC: rozdzielczość ekranu 1024 x 768 pikseli, Mac: rozdzielczość ekranu 1280 x 800 pikseli

- PC: systemy Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, Windows 10 Server, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012 lub Windows Server 2008 R2; Mac: Mac OS X 10.10 lub nowszy

Office 365 - ile kosztuje?

Plany usługi Office 365 oferowane są w postaci miesięcznej lub rocznej subskrypcji dla użytkowników domowych i firm. Przykładowo dla tych pierwszych wygląda to następująco:

Office 365 - co nowego w usłudze Microsoftu?

Office 365 - plany dla użytkowników domowych

Więcej informacji: Microsoft