Office 365, czyli Microsoft Office w chmurze

Microsoft zachęca do korzystania z finalnej wersji pakietu Office 365. Czy będzie to wymagający konkurent dla Google Apps?


Office 365 to odpowiednik pakietu Microsoft Office umieszczony w chmurze i włączany w oknie przeglądarki. Poza aplikacjami Office Web Apps, w jego skład wchodzą m.in. Office Proffesional Plus i sieciowe wersje oprogramowania Microsoftu - Exchange, SharePoint i Lync.

Pakiet biurowy został udostępniony w kilkudziesięciu różnych wersjach, skierowanych do firm o wielkości "od dwóch do dwustu tysięcy pracowników".

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office

Zobacz jak Steve Ballmer, Microsoft CEO, przedstawiał we wtorek nową usługę

Użycie w firmie Office 365 niesie z sobą wiele korzyści. Należą do nich stałe aktualizacje po stronie serwera, dostęp do oprogramowania w telefonie i komputerze przenośnym, a także wsparcie dla pracy zespołowej.

Office 365 czy Google Apps?

Wśród różnic, jakie znajdziemy w pakietach biurowych Google Apps i Office 365, na pierwszy plan wysuwa się ich współpraca z przeglądarkami i systemami operacyjnymi.

Google Apps świetnie pracuje w każdej spośród znanych przeglądarek internetowych. Office 365 najlepiej działa w programie Internet Explorer, pozwalającym na błyskawiczne przeniesienie edycji do Office'a w wersji desktopowej. Google Apps dobrze integruje się z systemem Android, podczas gdy Office 365 i SharePoint zyskują otwierane w smartfonach z Windows Phone 7.

Office 365, czyli Microsoft Office w chmurze

Excel Web App w pakiecie biurowym Office 365.

Porównania obu pakietów podjęła się redakcja amerykańskiego PC Worlda (Przeczytaj: Microsoft Office 365 vs. Google Apps: In Pictures). Najważniejsze różnice dotyczą samego interfejsu użytkownika. Obie usługi umożliwiają m.in. wideokonferencje, dostęp do skrzynki pocztowej w przeglądarce, kalendarza i narzędzi do tworzenia prezentacji czy arkuszy kalkulacyjnych.

Dlaczego warto użyć Microsoft Office 365

Office 365, co ważne, doskonale współpracuję ze swoim pakietem-matką Microsoft Office w wersji 2007 i 2010. Współpracuje też z usługą Cloud Computing giganta, pozwalając na szybką synchronizację edytowanych plików Word, Excel i PowerPoint. Arkusze kalkulacyjne i prezentacje PPS można tworzyć m.in. ze smartfonu i tabletu. Bardzo dobrze pracuje usługa pocztowa Outlook (webmail), która już wcześniej była używana w dużych polskich firmach.

Polskie przedsiębiorstwa mogą wypróbować możliwości pakietu Office 365 bezpłatnie przez 30 dni, logując się na stronie internetowej: www.office365.pl. Znajdziecie tam również szczegółowe dane na temat cen i planów taryfowych.

Office 365, czyli Microsoft Office w chmurze

Każda firma otrzymuje panel administracyjny, w którym możliwy jest zakup dodatkowych aplikacji Office 365 i zarządzanie zainstalowanym oprogramowaniem.