Office 365 - ile możesz zyskać w swojej firmie?

Jedną z bazowych korzyści płynących z korzystania z usług cloud computing jest niższy koszt dostarczania usług, takich jak poczta elektroniczna, czy systemy służące do komunikacji lub przekazywania dokumentów. Odpowiednie oszacowanie kosztów pozwoli naszej firmie zaoszczędzić poprzez dobór tylko tych usług które są nam niezbędne.

Koszty związane z dostarczaniem wyżej wymienionych usług związane są z elementami które nam mogą je dostarczyć. Elementy te dzielą się na niezbędny sprzęt, oprogramowanie, tak podstawowe jak i to chroniące nasze dane. Możemy wymienić także opłaty za utrzymanie sprzętu i m. in. administrację systemu czy ostatecznie koszty implementacji, uruchomienie i dostosowanie usługi do potrzeb firmy/klienta.

Takie opłaty rozkładają się różnie w zależności od rozwiązania zastosowanego przy implementacji. W przypadku chmury obliczeniowej, koszty związane ze sprzętem oraz te operacyjne są znacznie zredukowane. Wykorzystanie cloud znacznie skraca też czas dostarczenia usług oraz cenę jaką płacimy za ich posiadanie.

Zobacz również:

  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
  • Windows 11: co zmieni się w systemie? Oto nowości

Kierując się powyższymi informacjami możemy wywnioskować, że koszty posiadania Office 365 wraz z Exchange, SharePoint oraz Lync w wersji Online będą znacznie mniejsze niż koszty posiadania tychże rozwiązań w innych modelach implementacji, jeśli przyjmiemy odpowiednią perspektywę czasową względem której będziemy wykonywali analizę Total Cost Ownership (całkowity koszt pozyskania, instalowania, użytkowania, utrzymania i pozbycia się aktywów w firmie na przestrzeni danego czasu).

Możemy wykorzystać narzędzie Office 365 TCO tool v2.0 - Euro, aby przeprowadzić taką analizę na własną rękę, uzyskując wiele szczegółów. Dzięki temu arkuszowi możemy wygenerować szczegółowy raport dotyczący TCO w naszej firmie w określonych przez nas ramach czasowych i zapisać go w formacie pliku Excel lub prezentacji PowerPoint.

Zapraszamy do skorzystania z wersji próbnej pakietu Office 365.

Office 365 - ile możesz zyskać w swojej firmie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: