Office 365 - jak sprawić aby moja strona zajmowała wyższą pozycję w Google?

Microsoft zaprezentował 10 biznesowych wyzwań, które możemy z łatwością pokonać z pomocą usługi Office 365. W tym artykule opiszemy pierwsze postawione przez nich wyzwanie.

Wyzwanie 1: Jak sprawić aby moja strona zajmowała wyższą pozycję w Google?

Najlepszym sposobem na to, aby nasza strona pojawiła się bliżej pierwszego miejsca podczas wyszukiwania jest regularne umieszczanie treści związanej ze słowami kluczowymi których mogą wyszukiwać nasi potencjalni klienci. Google korzysta z odpowiedniego algorytmu który wybiera strony o treści najbardziej odpowiadającej wprowadzonym słowom kluczowym wprowadzonym przez użytkownika.

Największym wyzwaniem w biznesie są ramy czasowe, a regularne aktualizacje strony mogą być bardzo czasochłonne. Stworzenie bloga reprezentującego nasz biznes za pomocą programu SharePoint pozwoli zaoszczędzić czas, dając nam możliwość dodawania nowych informacji na bazie dziennej w formie artykułów, za pomocą prostego interfejsu.

Office 365 zapewnia nam narzędzia do prostego dodawania zawartości, ale od nas zależy jaka zawartość się tam znajdzie. Dobrymi pomysłami na materiały dla naszego bloga mogą być opisy naszych poprzednich doświadczeń biznesowych, czy też rezultaty konsultacji ze współpracownikami specjalizującymi się w innych działach.

Korzystając z SharePoint możesz wziąć część marketingu sieciowego z powrotem w swoje ręce.