Office 365 - już wkrótce nowe funkcjonalności

Z każdym miesiącem pojawiają się nowe funkcjonalności w pakiecie Office 365. Już niedługo możemy się spodziewać kolejnych możliwości.

Office 365 w ostatnim czasie rozszerzył się o nowe funkcjonalności. Są nimi między innymi: pojawienie się klienta Lync Mobile oraz Lync Online Web Scheduler. Wprowadzenie umowy dotyczącej przetwarzania danych w usłudze Office 365 ze standardowymi klauzulami umownymi UE czy też Synchronization tool 64-bit. Na tym nie koniec. Kolejnych zmian możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Co nas czeka?

Przede wszystkim jest to dodanie funkcjonalności Exchange ActiveSync (EAS) dla urządzeń mobilnych (do Exchange Online planu Kiosk). Dzięki temu użytkownicy wszystkich smartfonów obsługujących EAS, w tym iPhone'ów, telefonów z Androidem, telefonów firmy Nokia (Symbian) i urządzeń z systemem Windows posiadających licencję typu kiosk - będą mogli połączyć się swoim urządzeniem mobilnym ze skrzynką na Exchange Online i zsynchronizować książkę adresową, maile czy też swoje kontakty.

Inną zmianą jest zwiększenie rozmiaru skrzynki e-mail z 500 MB do 1 GB. Pomimo tego, cena Exchange Online Kiosk pozostanie bez zmian. Wdrożenie tych funkcjonalności ma nastąpić już w marcu.

Wszystkie zmiany jakie zachodzą w Officie 365 można śledzić pod tym linkiem. My tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą strefą Office 365.