Office 365 - kilka słów o usługach

Microsoft Office 365 oferuje wiele ciekawych usług usprawniających pracę, w cenach przystępnych dla małych firm oraz profesjonalistów. Postaram się określić te funkcje nieco dokładniej, pokażę również ceny które będą obowiązywać.

W poprzednim artykule zaprezentowaliśmy zalety wynikające z korzystania z usługi Microsoft Office 365. W tym, przejdę do omówienia jakie usługi Office 365 dokładnie oferuje.

Office Web Apps

Office Web Apps zezwala nam na dostęp do przeglądania oraz prostej edycji dokumentów programów Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote, z przeglądarki sieci Web. Istnieje też możliwość edycji dokumentów programów Excel i OneNote w tym samym momencie przez parę osób naraz.

Witryny zespołów oraz publiczne witryny

Usługa SharePoint Online pozwala nam zarządzać oraz udostępniać dokumenty w celu synchronizacji działań zespołów. Pozwala to między innymi, na ułatwienie współpracy między partnerami biznesowymi, ponieważ mogą oni udostępniać między sobą potrzebne informacje.

SharePoint umożliwia też stworzenie oraz utrzymanie profesjonalnej witryny sieci Web, za pomocą łatwych w użyciu szablonów.

Wiadomości błyskawiczne i spotkania online

Z pomocą usługi Microsoft Lync Online, możemy odnaleźć naszych współpracowników i klientów i łączyć się z nimi z praktycznie dowolnej lokalizacji. Umożliwia to nam nawiązywanie z nimi połączeń głosowych oraz wideo konferencji, oraz rozbudowanych spotkań online. Dostajemy też dostęp do informacji dotyczących obecności, oraz wiadomości błyskawicznych.

Dostęp z praktycznie dowolnej lokalizacji

Exchange Online umożliwia nam synchronizacje naszych wiadomości e-mail, kalendarza oraz kontaktów w komputerze, telefonie i przeglądarce internetowej. Całą sprawę ułatwia fakt że to również możemy robić z praktycznie dowolnej lokalizacji. W celu bezpieczeństwa, Microsoft uwzględnił również zaawansowaną ochronę przed wirusami i spamem, aby nasze dane nie zostały wykradzione lub uszkodzone.

Opłaty

Opłaty za MS Office 365

Opłaty za MS Office 365

Jak widać na tabeli, miesięczna opłata za użytkownika wynosi 6 dolarów (jest to ok. 19zł), a licencja obejmuje organizacje liczące maksymalnie do 50 użytkowników. Oferta ta jest więc bardzo przystępna dla małych firm oraz indywidualnych profesjonalistów.