Office 365 zgodny z przepisami o ochronie danych osobowych

Internetowy pakiet biurowy Office 365 oferuje narzędzia znane z tradycyjnego Microsoft Office'a oraz narzędzia przygotowane specjalnie z myślą o chmurze obliczeniowej. Wiele firm zastanawia się nad skorzystaniem z tej oferty, ale obawiają się o bezpieczeństwo danych i zgodność z przepisami prawa. Niedawno Microsoft poinformował, że Office 365 nie ma z tym problemu.

Microsoft Office 365

Wykorzystanie chmury obliczeniowej wiąże się z tym, że dane przechowywane i przetwarzane są na serwerach zewnętrznych. To niepokojące dla firm oraz ich klientów obawiających się o bezpieczeństwo poufnych informacji. Podobny problem dostrzegły organy prawne, które wprowadziły odpowiednie przepisy mające chronić dane osobowe użytkowników tych usług.

Firma Microsoft poinformowała, że jej pakiet biurowy Office 365 korzystający z technologii chmury obliczeniowej spełnia wymogi stawiane przez amerykańskie i europejskiej przepisy prawne. Dotyczy to m.in. regulacji zawartych w klauzulach modelowych UE (EU Model Clauses). Oznacza to, że Office 365 pozostaje w zgodzie z unijną dyrektywą o ochronie danych osobowych.

Zobacz również:

  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa danych i prywatności internetowego pakietu biurowego można przeczytać na specjalnej angielskojęzycznej stornie Microsoftu oraz po polsku w centrum zaufania usług Microsoft Online Services, do których zalicza się pakiet biurowych Office 365.

Więcej informacji na temat usługi Microsoftu znajdziecie na naszej stronie poświęconej pakietowi Office 365. Korzystanie z niego kosztuje 5,25 EUR miesięcznie za użytkownika, ale zainteresowani mogą go wypróbować w bezpłatnej wersji próbnej.