Office Outlook Connector 12.1

Office Outlook Connector 12.1 jest bezpłatnym dodatkiem do klienta pocztowego Microsoft Office Outlook, który zapewnia synchronizację z usługami Windows Live Mail oraz Office Live Mail.

Office Outlook Connector 12.1 jest bezpłatnym dodatkiem do klienta pocztowego Microsoft Office Outlook, który zapewnia synchronizację z usługami Windows Live Mail oraz Office Live Mail.

Office Outlook Connector 12.1

Informacje:http://microsoft.com Cena: bezpłatny

Windows Live Hotmail oraz Office Live Mail nie są domyślnie obsługiwane z poziomu Outlooka, co jest wynikiem metody uwierzytelniania związanej z loginem Live ID. Wtyczka Office Outlook Connector 12.1 rozwiązuje ten problem .

Outlook Connector 12.1 zapewnia dwukierunkową synchronizację wiadomości e-mail, kalendarza, notatek, zadań i kontaktów, pomiędzy klientem, a usługą pocztową Microsoftu. Z tym, że ostatnie cztery wymienione pozycje dostępne są jedynie w wypadku posiadania płatnej subskrypcji. Gdy korzystasz z bezpłatnej wersji Windows Live Hotmail, z poziomu Outlooka zsynchronizujesz jedynie wiadomości.

Office Outlook Connector 12.1

Office Outlook Connector 12.1

Narzędzie nieoficjalnie obsługuje także pocztę MSN Hotmail. Microsoft nie oferuje jednak w tym wypadku pomocy technicznej. Ewentualne problemy będziesz zmuszony rozwiązać samodzielnie.

Narzędzie Outlook Connector, w wersji 12.1, współpracuje z Outlookiem w wersjach 2003 oraz 2007. Starsze wersje klienta pocztowego Microsoftu nie są obsługiwane. Wymagany jest system Windows XP lub Vista. Dodatek udostępniony został jedynie w anglojęzycznej wersji, ale bezproblemowo współpracuje z polskim pakietem biurowym.

Po instalacji dodatku przywita cię kreator dodawania nowego konta. Po zalogowaniu się do usługi Live Mail nastąpi synchronizacja elementów z klientem pocztowym. W dodatku możesz zdefiniować dowolną liczbę kont. Outlook Office Connector pozwala zarządzać kalendarzami usługi Windows Live Calendar, ale w tym wypadku oryginalny kalendarz Outlooka zostaje zastąpiony przez wersję online. Ponadto dostaniesz do dyspozycji nowe opcje, które pozwalają wykorzystać zaawansowane metody do blokowania wiadomości śmieci - te same, które zawiera Outlook.

Program umieszcza w menu Outlooka własną zakładkę, na której pogrupowane są opcje dodatku. Możesz tutaj skonfigurować tryb pobierania wiadomości (Download Mode). Do wyboru masz trzy opcje: tylko nagłówki, tylko całe wiadomości i nagłówki wraz z wiadomościami. Dodatkowo, w prawym, dolnym rogu Outlooka umieszczony zostaje przycisk konfigurujący status serwera. Wraz z programem otrzymujesz także rozbudowany system pomocy, który integruje się z istniejącym już w Outlooku.

Plusy:

  • obsługa poczty Windows Live Hotmail oraz Office Live Mail w Outlooku
  • synchronizacja kalendarza, notatek, zadań
  • dodatek jest bezpłatny

Minusy:

  • brak polskiej wersji językowej
  • współpracuje wyłącznie z Outlookiem 2003 lub 2007

Ocena: 7/10

Podsumowanie: Office Outlook Connector zapewnia synchronizację Outlooka z pocztą Windows Live Hotmail.