Office Server 2007 Beta 2 - już nie za darmo

Microsoft postanowił, że od 2 sierpnia pobranie fragmentu pakietu Microsoft Office 2007 będzie wymagało zapłacenia 1,5 dolara. Nie wiadomo, czy opłata obejmie takie aplikacje, jak Word czy Excel, które nie wchodzą w skład linii Office Server.

Jak twierdzą redaktorzy portalu Microsoft Watch, od 2 sierpnia gigant z Redmond ma zamiar wymagać zapłacenia 1,5 dolara za pobranie Office Server 2007.

Przypomnijmy, Office Server to zbiorcza nazwa dla SharePoint Servera 2007, Groove Servera 2007 i Project Servera 2007 - w rozpowszechnianych przez Microsoft "czteropakach" z płytami zajmują one łącznie trzy płyty DVD.

Dostępna za darmo pozostanie wersja on-line Office 2007 (tzw. "test drive").

Na temat ewentualnej opłaty pobieranej za wersję kliencką (Office Professional, w skład której wchodzi Word, Excel, Access, Publisher czy Outlook) czy następną edycję beta 2 pakietu - Office 2007 Beta 2 Technical Refresh - przedstawiciele Microsoftu na razie milczą.

Pakiet Microsoft Office 2007 pobrano do tej pory ponad 3 miliony razy.

Aktualizacja: 31 lipca 2006 22:41

Różne portale internetowe podawały w kraju i na świecie podawały odmienne wersje informacji, za co Microsoft każe sobie zapłacić. Mówiono albo o całym pakiecie Office 2007 (Office System), albo o składnikach serwerowych (Office Server). W naszym materiale znalazła się ta druga informacja.

Polski oddział Microsoftu nie udzielił nam odpowiedzi, która wersja jest poprawna. Otrzymaliśmy natomiast informację dotyczącą polskich użytkowników. Mianowicie: w Polsce Office 2007 beta 2 dostępny będzie na dotychczasowych warunkach, tj. nieodpłatnie.