Office dla Androida i iOS chyba dopiero pod koniec 2014 roku

Dla wszystkich osób czekających z niecierpliwością na Office'a w wersji na Androida i iOS mamy przykrą informację: według serwisu ZDnet zadebiutuje on na rynku dopiero za kilkanaście miesięcy.

W lutym poprzedniego roku pojawiła się informacja, że Microsoft szykuje Office'a dla iPada. Co prawda gigant szybko temu zaprzeczył, lecz kilka miesięcy później wysypał się z kolei Petr Bobek, menadżer produktu w czeskim oddziale Microsoftu. W wywiadzie udzielonym serwisowi IHNED wyraźnie dał do zrozumienia, że pakiet biurowy Office 2013 dla systemów Android i iOS miałby być wydany w marcu 2013 roku.

Pan Bobek najwyraźniej wyrwał się przed orkiestrę, gdyż tuż po jego sensacyjnych informacjach Frank X. Shaw, rzecznik Microsoftu napisał na Twitterze:

"Informacje udostępnione przez nasze przedsiębiorstwo zależne w Republice Czeskiej są niedokładne. Obecnie nie mamy nic więcej do dodania"

Office dla Androida i iOS dopiero od koniec 2014 roku?

Marzec minął, a mobilnego Office'a jak nie było tak nie ma. Wiele osób wciąż jednak ma nadzieję, że pojawi on się w tym roku. Niestety nie mamy dla nich dobrych informacji. Serwis ZDnet dotarł bowiem do mapy drogowej firmy z Redmond, z której wynika, że zamierza ona wydać pakiet biurowy dla użytkowników Androida i iOS dopiero w październiku 2014 roku.