Office dla tabletu Apple iPad wkrótce w App Store?

W serwisie The Daily pojawiły się informacje na temat pakietu Office dla tabletu Apple iPad. Wynika z nich m.in., że powinien on w ciągu kilku najbliższych tygodni pojawić się w sklepie App Store.

W listopadzie poprzedniego roku w serwisie The Daily pojawiły się pierwsze doniesienia na temat "Office for iPad", czyli pakietu biurowego dla gadżetu Apple, nad którym rzekomo miałby pracować Microsoft.

Obecnie dziennikarze The Daily posunęli się o krok dalej twierdząc, że pakiet pojawi się w sklepie App Store już wkrótce, bo w ciągu kilku najbliższych tygodni. Przekonują oni ponadto, że wpadła im w ręce jego działająca prototypowa wersja, co potwierdzać ma zdjęcie iPada (patrz wyżej), na którym została ponoć uruchomiona.

Zobacz również:

  • Zapomnij o nudnym iPhonie 14, ten nowy iPad wygląda świetnie i będzie tani!

Dziennikarze podzielili się również kilkoma informacjami na temat oprogramowania. Wynika z nich, że "Office for iPad" to pojedyncza aplikacja, która będzie oferowała możliwość skorzystania z programów Excel, PowerPoint i Word. Jej interfejs przypominać ma natomiast interfejs programu OneNote z elementami interfejsu Metro.

Warto też dodać, że dziennikarze opierając na informacjach pochodzących od "źródeł będących blisko sprawy" twierdzą, iż Microsoft nie pracuje nad biurową aplikacją w wersji dla Androida.

__________________

Z jednej strony Microsoft mógłby szybko pozyskać wielu użytkowników "dotykowego" Office'a. Z drugiej jednak ciężko uwierzyć, że zdecydowałby się na taki krok przed udostępnieniem Office'a dla tabletów z Windows 8.

Co o tym sądzicie? Czy waszym zdaniem Microsoft faktycznie może pracować nad mobilnym pakietem dla iPada?

Źródło zdjęcia: Matt Hickey / The Daily