Office for Android gotowe do pobrania w stabilnej wersji

Finałowa wersja Office for Android pojawiła się w Google Play. Użytkownicy systemu Android 4.4 i wyższych mogą pobierać go za darmo na swoje urządzenia.

Choć w wymaganiach na stronie Google Play podany jest Android w wersji 4.0, to w informacjach o nowościach w pakiecie znajduje się zdanie: "nowe aplikacje są zalecane dla tabletów i telefonów z systemem Android 4.4 i nowszymi wersjami". Rozmiar całości w wersji na system Android to 27 MB, a jeżeli ktoś nie chce pobierać całego MS Office, może ściągnąć - także bezpłatnie - sam edytor tekstu Word, Excela lub PowerPoint. Czy pobiera się całość, czy wybrane narzędzie, wymagane jest posiadane darmowe konto Microsoft. W przypadku klientów biznesowych niezbędna jest natomiast ważna subskrypcja Office 365.

Office for Android gotowe do pobrania w stabilnej wersji

Office na urządzeniach z Androdiem

Microsoft zapewnia, że wydanie pakietu na smartfony jest takie samo, jak na tablety. Dodał także, że podczas testów zestawu w wersji Preview używanych było ponad 1900 modeli smartfonów przez użytkowników w 83 krajach. Na ich żądanie dodano między innymi możliwość połączenia się z poziomu aplikacji z dyskami w chmurze, jak Google Drive czy Box.