Office - jeden pakiet na wszystkie urządzenia z Windows 10

Wczorajsza konferencja Microsoftu obfitowała w wiele ogłoszeń. Jednym z nich były plany dotyczące zupełnie nowej wersji pakietu Microsoft Office przystosowanej do obsługi za pomocą dotyku. Firma zapowiedziała, że zadebiutuje ona razem z Windows 10 w formie uniwersalnej aplikacji na smartfony, tablety i komputery stacjonarne.

Microsoft zorganizował wczoraj konferencję na której zaprezentowano po raz pierwszy konsumencką wersję nowego systemu operacyjnego dla komputerów i urządzeń mobilnych. Dowiedzieliśmy się też, że oprogramowanie firmy z Redmond o nazwie Windows 10 będzie udostępniane bezpłatnie posiadaczom sprzętów z Windows 7, Windows 8 i Windows Phone 8 przez pierwszy rok od dnia premiery.

Microsoft podzielił się też informacjami na temat przyszłości swojego pakietu biurowego. Nowa wersja aplikacji składających się na pakiet Office zostanie zaprezentowana razem z Windows 10. Wszystkie części składowe będą wygodne do obsługi za pomocą palca z wykorzystaniem ekranu dotykowego.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 [RANKING 2023]
  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?
Office - jeden pakiet na wszystkie urządzenia z Windows 10

Nowy Microsoft Office na smartfonach

Microsoft Office przygotowany zostanie jako zbiór aplikacji uniwersalnych, które będzie można uruchomić na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10 niezależnie od wielkości ekranu. Ten sam pakiet biurowy znajdziemy dzięki temu na smartfonach, tabletach i komputerach.

W każdym przypadku dostępne będą te same funkcje i wyeliminuje to problemy z błędnym formatowaniem plików. Microsoft nie rezygnuje też z prac nad klasyczną wersją pakietu Microsoft Office. Nadal będzie ona rozwijana i będzie istnieć obok wersji dotykowej dla Windows 10.