Office już nie tylko z Onedrive, pakiet biurowy Microsoftu obsłuży chmurę Dropbox

Twórcy oprogramowania Microsoft Office i chmury Dropbox poinformowali dziś o zawarciu partnerstwa. Na jego mocy przeglądarkowa i mobilna wersja pakietu biurowego firmy z Redmond będzie otwierać pliki zapisane na dysku w chmurze innym niż OneDrive.

Pakiet Office od Microsoftu został zintegrowany z rozwijaną przez firmę Satyi Nadelli usługą OneDrive, która pozwala użytkownikom składować pliki na zewnętrznych serwerach. Zapewnia to nie tylko wygodny mechanizm tworzenia kopii zapasowych przechowywanych na komputerze danych, ale również synchronizacji najnowszych wersji plików pomiędzy urządzeniami

Integracja ta była naturalnym krokiem dla Microsoftu, a konkurenci stosują swoje chmury do archiwizacji i synchronizacji danych online. Apple podobnie połączyło pakiet iWork z usługą iCloud, a Dokumenty Google stały się częścią chmury Dysk Google. Okazuje się jednak, że w przypadku pakietu biurowego Microsoft Office użytkownicy będą mogli sami wybrać, z której chmury chcą skorzystać.

Zobacz również:

  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?
  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek
Office już nie tylko z Onedrive, pakiet biurowy Microsoftu obsłuży chmurę Dropbox

Domyślnym dyskiem w chmurze pozostanie OneDrive, ale użytkownicy pakietu biurowego w wersji mobilnej i przeglądarkowej od Microsoftu będą mogli w podobny sposób skorzystać z Dropboksa. Pliki składowane na tym dysku będzie można w wygodny sposób otworzyć w oprogramowaniu Microsoft Office uruchamianym w przeglądarce (na początku 2015 roku), na smartfonach oraz na tabletach (za kilka tygodni).

Oprócz tego twórcy Dropboksa zobowiązali się ze swojej strony przygotować oficjalną aplikację mobilną do systemu Windows Phone 8.1 z myślą o smartfonach, a także aplikację Modern UI napisaną dla tabletów z desktopowym systemem Windows.

źródło: news.microsoft.com