Office kontra Office

Sun Microsystems planuje rozwój pakietu Star Office na bazie Internetu. Microsoft rozważa wprowadzenie na rynek nowej sieciowej wersji Office.

Obecnie jest uznawany za najbardziej dochodowy pakiet biurowy na rynku. Konkurencja jednak nie śpi. Najpoważniejszy rywal Microsoftu - Sun Microsystems - wykupił Star Office i planuje rozwój pakietu korzystając z Internetu. Główną zaletą bezpłatnego Star Office jest pełna możliwość odczytu dokumentów tworzonych przy użyciu narzędzi Microsoftu - 99% użytkowników Star Office uważa, że pakiet w pełni zaspokaja ich potrzeby. Być może zatem coraz więcej klientów będzie skłonnych z niego korzystać.

Stawka jest bardzo wysoka i Microsoft, któremu sprzedaż Office dostarcza ok. 40% przychodów, jest gotowy do "wojny". Jak stwierdził George Meng, Microsoft Office Product Manager - "My sprzedaliśmy 100 milionów licencji, a oni je rozdają. To mówi samo za siebie." Jednakże Meng przyznał, że Microsoft jest obecnie zajęty tworzeniem "internetowej wersji pakietu, ale nie jako odpowiedź na działania Suna, lecz dlatego że tego życzą sobie klienci". Powiedział także, że nie ma większych przeszkód technicznych we wprowadzeniu nowego produktu, nie będzie on jednak, jak Star Office, bezpłatny.

Więcej informacji: http://news.lycos.com.