Office na urządzenia z systemem Google Android może pojawić się już za miesiąc

Microsoft od wielu miesięcy pracuje nad pakietem biurowym dedykowanym na smartfony z systemem Android. Wygląda na to, że prace mogą być już na ukończeniu.

Microsoftu pod rządami Satyi Nadelli chce być firmą dostarczającą nie tylko system operacyjny, ale przede wszystkim usługi w postaci np. Office 365. Aby osiągnąć zamierzone cele gigant z Redmond zmuszony był podjąć decyzję, którą zraził do siebie użytkowników korzystających z produktów opartych o oprogramowanie Microsoftu. Wszystko przez pakiet biurowy.

Pakiet Office 365 to jeden ze sztandarowych produktów Microsoftu, który stał się światowym standardem w segmencie pracy nad dokumentami biurowymi, czyli plikami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi oraz multimedialnymi prezentacjami. Użytkownicy tabletów z systemem Android nie mają jednak do tej pory dostępu do oficjalnej aplikacji. Oficjalny program Microsoft Office do urządzeń dotykowych udostępniony został bowiem na iPada.

Posiadacze sprzętów z systemem Windows mogą być nieco rozczarowani, ponieważ dla nich dostępny jest wyłącznie klasyczny pakiet napisany z myślą o obsłudze z wykorzystaniem klawiatury i myszy. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa, dotykowa wersja Office’a dla tabletów z Windows 8.1 i Windows RT. W sieci pojawiają się natomiast informacje o edycji pakietu biurowego od Microsoftu na Androida.

Według danych serwisu ZDNet i autorki nazwiskiem Mary Jo Foley pakietu Office w wersji dotykowej na tablety z Androidem miałby zadebiutować już w przyszłym miesiącu. Dystrybucja aplikacji ma odbyć się za pomocą sklepu Google Play Store. Do pakietu w wersji mobilnej i pełnego zestawu funkcji mają otrzymać dostęp użytkownicy, którzy wykupują abonament Office 365. W przeciwnym razie aplikacja pozwoli wyłącznie wyświetlać pliki w trybie “tylko do odczytu”. Podobnie działa to w iPadzie.

źródło: zdnet.com