Office potrzebuje świeżej krwi?

W najbliższym tygodniu Microsoft będzie gościł w swojej siedzibie 15 studentów z całego świata - ich zadaniem będzie opracowanie koncepcji nowych rozwiązań, które miałyby zostać zaimplementowane do kolejnych wersji pakietu Office. "Chcemy zobaczyć i zrozumieć, jak młodzi ludzie z 'pokolenia Internetu' gromadzą informacje i korzystają z nich" - tłumaczą przedstawiciele koncernu.

Młodzi ludzie mają od 19 do 24 lat i pochodzą z 14 różnych krajów - Argentyny, Australii, Kanady, Indii, Włoch, Japonii, Kenii, Nowej Zelandi, Norwegii, Słowenii, RPA, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz USA. Wezmą oni udział w spotkaniu "Microsoft Office Information Worker Board of the Future" - ich głównym zadaniem ma być nakreślenie kierunków rozwoju produktów z rodziny Office. Studenci pracować będą w grupach nad różnymi problemami - pod koniec tygodnia wyniki ich prac zostaną zaprezentowane na wspólnej sesji, w której udział wezmą również przedstawiciele władz Microsoftu.

Przedstawiciele koncernu mówią, że współpraca z młodymi ludźmi pozwoli im lepiej zrozumieć, czego użytkownicy w przyszłości mogą oczekiwać od aplikacji "biurowych" - zdaniem Dana Rasmusa z Microsoftu, zasugerowane w ciągu najbliższego tygodnia przez studentów innowacje mają szansę pojawić się w wersjach pakietu Office, które na rynek trafią w 2010 i 2014 r.

Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których Edge jest lepsze od Chrome