Office z notatkami

Bill Gates zaprezentował OneNote, nową aplikację, która prawdopodobnie trafi do najnowszej wersji pakietu Office. OneNote ma znacznie uprościć przygotowywanie krótkich notatek - pozwala na tworzenie ich przy pomocy "rysika" lub klawiatury, a także łatwe dodawanie grafiki, dźwięku, czy elementów stron WWW.

Prezentacja odbyła się w czasie otwarcia targów Comdex w Las Vegas. W zamierzeniu Microsoftu, dokumenty tworzone przy pomocy OneNote mają zastąpić notatki zapisywane na małych karteczkach, których dziesiątki tworzone są codziennie w każdym biurze. Gates twierdzi, że z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że duża część informacji zapisywana na takich kartach i tak z reguły przepisywane są później do pliku tekstowego. Microsoft chce więc ten proces zautomatyzować.

Zaletą OneNote ma być to, że notatkę będzie można zapisywać zarówno przy pomocy klawiatury, jak i "rysika" (wykorzystywanego z reguły w komputerach naręcznych). Do takiego dokumentu będzie można dołączyć ścieżkę audio (czyli np. komentarz użytkownika) lub grafikę czy elementy stron internetowych (metodą drag 'n' drop).

Więcej informacji z targów Comdex:

http://www.pcworld.pl/comdex