Oficjalna aplikacja Facebook dostępna dla systemu Windows 8.1

Windows 8 z nowym interfejsem Modern UI obecny jest na rynku już ponad rok, ale zabrakło w nim oficjalnej aplikacji do obsługi najpopularniejszego portalu społecznościowego świata, Facebooka. Ta zostaje wprowadzona dopiero teraz, wraz z premierą nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8.1.

Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy świata, w którym zarejestrowało konto już ponad miliard użytkowników. Aplikacja mobilna portalu jest też jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na smartfony i tablety z systemami Google Android oraz Apple iOS. Mimo to przez ostatni rok użytkownicy systemów Windows 8 i RT przeznaczonych na komputery i tablety nie posiadali oficjalnej aplikacji służącej do jego obsługi i zmuszeni byli do korzystania z serwisu poprzez przeglądarkę i stronę www. Oficjalny program został udostępniony dopiero wraz z udostępnieniem aktualizacji do wersji Windows 8.1.

Oficjalna aplikacja Facebook dostępna dla systemu Windows 8.1

Facebook Windows 8

Aplikacja Facebooka jest dobrze wykonana i spełnia swoje zadanie. Pozwala na przeglądanie strumienia wpisów, klikanie przycisków Lubię to, czytanie i umieszczanie własnych komentarzy i wykonywanie wszystkich innych popularnych aktywności. Jej interfejs wzorowany jest na wyglądzie nowego NEWSfeeda, czyli strumienia aktualności wpisów znajomych i stron. Facebook dla systemu Windows 8.1 powinna pojawić się w Sklepie Windows z aplikacjami dla interfejsu Modern UI od razu po aktualizacji systemu, która pojawiła się wczoraj.
Oficjalna aplikacja Facebook dostępna dla systemu Windows 8.1

Windows 8.1

Sam system Windows 8.1 wprowadza zmiany w kafelkowym interfejsie. Od teraz można ustawić w nim tą samą tapetę, jakiej użytkownik używa w trybie desktop, a kafelki można umieszczać w kilku nowych rozmiarach.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka