Oficjalna data premiery Huawei P50 potwierdzona!

Premiera najnowszej serii smartfonów firmy Huawei została oficjalnie potwierdzona.

Źródło: Huawei / Weibo

Seria Huawei P50 w końcu doczeka się przełomu, gdyż firma oficjalnie potwierdza datę premiery. Wydarzenie będzie miało miejsce 29 lipca, gdzie - według Richarda Yu, CEO w Huawei - zobaczymy początek nowej ery fotografii mobilnej.

Data ta była do tej pory tylko plotką, ale dzięki oficjalnej stronie Weibo firmy, wiemy, że była prawdziwa. Według raportów, Huawei P50 pojawi się z wersją LTE chipsetu Snapdragon 888, ale nie słyszeliśmy jeszcze nic na temat wersji Pro lub ewentualnego Pro+. Spodziewamy się jednak, że pojawią się one z Kirin 9000 i ostatecznie przejdą na SD888, gdy tylko opóźnienie w produkcji chipów zostanie rozwiązane.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.07.2021]
  • Huawei P50 Pro na nowym wideo!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]

Podczas, gdy wciąż nie wiadomo za wiele na temat specyfikacji, jesteśmy pewni, że seria P50 przybędzie wraz z HarmonyOS 2.0. Lista certyfikacji ujawniła, że telefon będzie wyposażony w szybkie ładowanie o mocy 66 W, a plotki wskazują na 1-calowy czujnik aparatu od Sony, jak również czujnik 1/1.18" dla ultra-szerokiego aparatu. Pozostało jeszcze 10 dni do ogłoszenia, więc miejmy nadzieję, że dowiemy się więcej do tego czasu.

Sprawdź również: Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 - wyciek potwierdza datę premiery