Oficjalna kierownica Gran Turismo 5

Bijące rekordy sprzedaży Gran Turismo 5 doczekało się oficjalnego kontrolera. Nie jest to rzecz jasna klasyczny pad, a kierownica stworzona specjalnie na potrzeby gry. Miłośnicy wirtualnych wyścigów na pewno nie przejdą obok niej obojętnie.

Oficjalną kierownicą dla miłośników Gran Turismo 5 jest Thrustmaster T500 RS. Zbudowane z dbałością o szczegóły urządzenie posiada wykonane z metalu pedały, dźwignię skrzyni biegów i wnętrze kierownicy (której średnica wynosi 30cm). Również oparcie dla stóp jest metalowe i posiada specjalną antypoślizgową fakturę.

Sama kierownica waży 4,6 kg, a pedały 7,3 kg. Położenie tych drugich możemy regulować tak by były zawieszone w powietrzu lub przypominały rozwiązanie z Formuły 1 - pedały wmontowane w podłogę pojazdu. Thrustmaster T500 RS korzysta ze specjalnego czujnika magnetycznego H.E.A.R.T (HallEffect AccuRate Technology), który umożliwia założenie blokady "wychylenia" kierownicy oraz technologii Force Feedback. Samą kierownicę można skręcić o maksymalnie 1080 stopni i rozpoznaje ona ponad 65 tysięcy różnych punktów, w których może się znaleźć. Urządzenie - o czym zapewnia jego producent - powinno więc być bardzo precyzyjne.

W nadchodzących miesiącach do Thrustmastera T500 RS będzie można dokupić osobną dźwignię zmiany biegów. Urządzenie trafi do europejskich i amerykańskich sklepów już piątego stycznia 2011 roku. Niestety cena kierownicy dość wygórowana. Trzeba za nią zapłacić 500 euro.