Oficjalna premiera MIUI 12 jeszcze w tym miesiącu

Xiaomi szykuje się do premiery nowej wersji MIUI. Dwunasta już edycja zostanie zaprezentowana pod koniec kwietnia.

Xiaomi jest jednym z niewielu producentów, którzy mogą pochwalić się bardzo rozbudowaną nakładką graficzną mocno ingerującą w wygląd i funkcjonalność systemu operacyjnego Android.

Oficjalna premiera MIUI 12 jeszcze w tym miesiącu

Źródło: techadvisor.co.uk

MIUI można polubić lub znienawidzić, ale nie sposób nie docenić ilości pracy, jaką Chińczycy włożyli, aby dopracować swoje rozwiązanie.

Zobacz również:

  • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty
  • Masz smartfon marki Xiaomi? Sprawdź, co czeka Cię po najnowszej aktualizacji systemu [16.06.2023]

Aktualnie najnowszą wersją nakładki jest MIUI 11, które zostało zaprezentowane na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Obecna nakładka kompatybilna jest z systemem operacyjnym Android w wersji od 7.1.2 Nougat do 10.

W przeciągu ostatnich kilku tygodni w sieci pojawiło się wiele nowych plotek i przecieków na temat MIUI 12. Od premiery ostatniej dużej aktualizacji minął już rok, a producent przygotowuje się do prezentacji odświeżonej wersji nakładki graficznej.

W sieci pojawiły się już zrzuty ekranu z wersji beta aplikacji systemowych MIUI 12 takich, jak Ustawienia oraz Motywy. W Internecie co chwilę pojawiają się kolejne doniesienia, a najnowsze z nich informuje, że oficjalna premiera nakładki odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Tegoroczna aktualizacja nakładki jest szczególnie ważna, ponieważ mija właśnie dziesięciolecie od wprowadzenia pierwszego MIUI na rynek. W związku z okrągłą rocznicą fani oczekują wielu zmian i udoskonaleń.

Najnowsze plotki przekazał Digital Chat Station, który zamieścił zrzuty ekranu z aplikacji społeczność MI. Widać na nim specjalnie przygotowaną sekcję MIUI 12 z podpisem "rejestracja rozpocznie się za 11 dni". Wzmianka pojawiła się w sieci wczoraj, co oznacza, że zapisy ruszą 30 kwietnia 2020 roku.

Oficjalna premiera MIUI 12 jeszcze w tym miesiącu

Źródło: gizmochina.com

Dodatkowo informacje tą potwierdził inny użytkownik Weibo o nicku @Geek_Cao, który poinformował, że MIUI 12 zostanie wydane 27 lub 28 kwietnia. Co ciekawe post ten został szybko usunięty z portalu społecznościowego, co dodatkowo zwiększa jego wiarygodność.

Premiera MIUI 12 zbiegnie się w czasie z prezentacją Redmi Note 9 na rynku Chińskim. Możliwe, że będzie to pierwszy smartfon z preinstalowanym MIUI 12.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi 9T kompatybilny z nakładką MIUI 11

Źródło: gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: