Oficjalna zapowiedź Mandrivy 2008.1

Na stronie Mandriva Polska pojawiła się już oficjalna zapowiedź wiosennego wydania dystrybucji Mandriva 2008. Wraz z nią ukazał się ogólny zarys zmian, jakich można się spodziewać w przyszłej edycji systemu.

Prace nad wiosennym wydaniem Mandriva 2008.1 ruszyły pełną parą. Niedługo spodziewane jest drugie wydanie Alpha systemu, w którym być może pojawi się kilka istotnych nowinek technicznych. Twórcy określili już swoje cele dla wersji 2008.1. Przede wszystkim zmodernizowane mają być narzędzia wywodzące się bezpośrednio z projektu Mandriva: instalator DrakX, menedżer partycji Diskdrake, narzędzie do importu danych z systemów Windows o nazwie Transfugdrake oraz system zarządzania poziomem bezpieczeństwa Msec, który ma zostać zintegrowany z AppArmor.

Wspomniano również o systemie ochrony rodzicielskiej, który może przybrać formę tego znanego z Classmate PC. Prace trwają również nad narzędziem szybkiego przywracania systemu po awarii. Co ciekawe, został stworzony specjalny oddział analityków Mandriva, których zadaniem jest zebranie jak najwięcej informacji o potrzebach użytkowników i zaplanowanie zmian potrzebnych do zwiększenia ergonomii systemu.

Więcej informacji można odnaleźć pod tym adresem.