Oficjalnie! Pyrkon przeniesiony na przyszły rok

Smutne wieści napływają do nas z Poznania - jubileuszowa, dwudziesta edycja festiwalu Pyrkon odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Pyrkon to największy w Polsce festiwal fantastyki, który w przeciągu 20 lat stał się jednym z najważniejszych wydarzeń na kulturowej mapie naszego kraju. Osoby odwiedzające Pyrkon mogły liczyć na mnóstwo atrakcji związanych z najpopularniejszymi książkami, grami wideo czy szeroko pojętą popkulturą. Co ważniejsze, w Poznaniu można było spotkać mnóstwo energicznych pasjonatów z całego kraju (choć nie tylko).

Niestety nie mamy najlepszych wieści dla tych, którzy liczyli, że tegoroczny, jubileuszowy Pyrkon odbędzie się w tym roku. Pierwotnie festiwal miał się rozpocząć już na początku przyszłego miesiąc, jednak już od kilku tygodni wiadomo było, że ze względu na pandemię koronawirusa data ta ulegnie zmianie. Wiele spekulowano o tym, że organizatorzy poznańskiego wydarzenia chcą przenieść je na jesień. Jak się jednak okazuje to również jest już nieaktualne.

Organizatorzy Pyrkonu, w otwartym liście do społeczności, poinformowali, że dwudziesta edycja festiwalu odbędzie się dopiero w przyszłym roku, a konkretnie w dniach 14 - 16 maja 2021. Przy okazji proszą oni o pomoc w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Odwołanie tegorocznej imprezy kosztowało Pyrkon wiele pieniędzy, organizatorzy proszą zatem wszystkich, którzy kupili bilety, aby je zachowali i nie dokonywali zwrotów. Oczywiście, wszystkie wejściówki zachowają ważność i pozwolą wam uczestniczyć w wydarzeniu za rok. Niedługo uruchomiona zostanie również sprzedaż nowej puli biletów, już z myślą o edycji 2021.

Zobacz również: Gamescom 2020 odbędzie się pomimo pandemii koronawirusa

źródło: pyrkon.pl