Oficjalnie: Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie

Koniec domysłów i spekulacji, dyrektor finansowy Microsoftu ujawnił datę premiery konsoli Xbox Series X.

Xbox Series X

Na temat konsol dziewiątej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X) wiemy już niemal wszystko poza datą premiery i ceną. Jednak w przypadku sprzętu Microsoftu zaczynają się nam one pomału klarować.

Podczas ostatniej konferencji, Amy Hood – dyrektor finansowa Microsoftu, została zapytana przez dziennikarza serwisu Bloomberg - Dinę Bass, czy premiera nowej konsoli nadal planowana jest na listopadowe święta. W odpowiedzi usłyszała ona zwięzłe - "tak". Jakie listopadowe święto zapytacie? Otóż 26 listopada tego roku odbędzie się bardzo ważne dla mieszkańców USA Święto Dziękczynienia. Oznacza to, że Microsoft będzie chciał wydać swoją konsolę przed tym terminem.

Amerykański producent koniecznie chce, aby Xbox Series X zadebiutował w piątek. Oznacza to, że Microsoft ma do swojej dyspozycji trzy terminy: 6, 13 lub 20 listopada. Ostatnie informacje sugerują, że najbardziej prawdopodobną datą jest 13 listopada.

Musimy przyznać, że listopadowa premiera Xbox Series X nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem. Miesiąc ten przewijał się już w branżowych spekulacjach od miesięcy.

Phil Spencer przekonywał ostatnio, że w dniu premiery konsoli będziemy mogli liczyć na najlepszy zestaw gier startowych w historii Microsoftu. Na co dokładnie będziemy mogli liczyć przekonamy się już dzisiaj, o godzinie 18:00 podczas Xbox Games Showcase.

Zobacz również: ASUS ROG Phone 3 oficjalnie - to najpotężniejszy smartfon z Androidem