Oficjalny Android L dla smartfona Nexus 4 niepotwierdzony, ale prawdopodobny

Google zapowiedziało nową wersję swojego systemu operacyjnego kilka miesięcy temu. Android L ma zadebiutować jeszcze w tym roku, ale jak na razie nie ma pewności, czy nowe wydanie będą mogli zainstalować posiadacze starszych urządzeń z linii Nexus. Posiadacze smartfonów Nexus 4 mogą mieć jednak nadzieję na uaktualnienie.

Nowy system operacyjny od Google ma trafić na wybrane smartfony i tablety jeszcze w tym roku. Jak na razie użytkownicy zaciekawieni tym, co szykuje gigant z Mountain View, mogą pobrać rozwojową wersję oprogramowania. Niestety, skorzystać z tej możliwości mogą wyłącznie posiadacze smartfonów Nexus 5 i kilku tabletów Nexus 7.

Dla Nexusa 4 przygotowane zostały wyłącznie nieoficjalne porty Androida L z telefonu Nexus 5. Jak na razie Google też w żadnym miejscu nie potwierdziło, że Nexus 4 otrzyma oficjalnie wsparcie dla nowej wersji systemu. Możliwe jednak, że Google ogłosi to dopiero przy oficjalnej premierze systemu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
Oficjalny Android L dla smartfona Nexus 4 niepotwierdzony, ale prawdopodobny

Wypowiedzi pracowników Google na stronie code.google.com wskazują na to, że korzystają oni z Nexusów 4 wyposażonych w Androida L. Dowodem ma być oznaczenie oprogramowania ich urządzeń: LRW52G. Oczywiście nie jest to oficjalne potwierdzenie istnienia oficjalnego wydania Androida L dla Nexusa 4.

Możliwe, że pracownicy Google sami korzystają z wersji testowej oprogramowania. Jeśli Android L na Nexusie 4 nie przejdzie pomyślnie testów producenta, to gigant z Mountain View może zrezygnować z tego pomysłu. Wtedy posiadacze starszych telefonów będą zdani na łaskę niezależnych deweloperów.

źródło: androidpolice.com