Oficjalny WinRAR na Androida już dostępny. Aplikacja RAR for Android jest darmowa

Androd obsługuje domyślnie archiwa w formacie ZIP, ale dane skompresowane w pliku RAR mogą stanowić dla systemu Google problem. Na szczęście wreszcie pojawiła się oficjalna mobilna aplikacja WinRAR, która pozwoli na ich bezproblemowe otwieranie. Nazywa się po prostu RAR for Android.

Menedżery plików na system Android całkiem nieźle radzą sobie z plikami ZIP. Te popularne archiwa odebrane np. w wiadomości email można do woli rozpakowywać na urządzeniu. Gorzej wygląda sprawa, jeśli nadawca wiadomości skorzysta z równie popularnego RAR-a lub jeszcze bardziej egzotycznego formatu.

Do tej pory można było znaleźć w sklepie Google Play wiele aplikacji, które umożliwiają rozpakowywanie archiwów różnego typu, wybrane z nich potrafiły też pakować archiwa i obsługiwać hasła. Znany z komputerów osobistych z systemem Windows program o nazwie WinRAR był jednak na platformie Google niedostępny. Teraz to się zmieniło, a twórcy aplikacji udostępnili swój program w Google Play i wszyscy użytkownicy przywiązani do WinRAR-a mogą go pobrać na swoje smartfony i tablety z Androidem.

Zobacz również:

Oficjalny WinRAR na Androida już dostępny. Aplikacja RAR for Android jest darmowa

RAR for Android to prosta aplikacja, która jest prostym menedżerem plików i aplikacją do obsługi spakowanych plików. Można za jej pomocą tworzyć własne pliki ZIP oraz RAR, a także rozpakowywać archiwa RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO oraz ARJ. Oprócz tego program posiada funkcję naprawy uszkodzonych archiwów ZIP i RAR. Aplikację RAR for Android znajdziecie w sklepie Google Play i możecie ją pobrać bezpłatnie. Twórcy w opisie aplikacji zachęcają też do udzielenia im pomocy w przygotowaniu tłumaczenia aplikacji na języki inne niż angielski.