Oficjalny cennik Windows 7 w czerwcu?

W połowie przyszłego miesiąca Microsoft ujawni oficjalne ceny wszystkich wersji nowego systemu operacyjnego - podaje serwis TechARP.

Windows 7 ma być dostępny w sześciu wydaniach - Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise i Ultimate. Zobacz która wersja jest dla ciebie.

Cena Windows 7 może być największą przeszkodą na drodze do popularyzacji tego systemu. Pogląd taki wyraził Darrel Ward, dyrektor działu zarządzania produktem w pionie klientów biznesowych w koncernie Dell (szacuje się bowiem, że wydanie Professional "siódemki" będzie droższe niż zastępowana przez nie Vista Business).

Za kilka tygodni producent systemu rozwieje wszystkie wątpliwości i utnie spekulacje - TechARP.com ocenia, że w połowie czerwca Microsoft ogłosi oficjalny cennik Windows 7. Przypomnijmy, że redaktorzy serwisu w ostatnim czasie trafnie przewidywali ruchy koncernu z Redmond, m.in. wprowadzenie finalnej wersji przeglądarki Internet Explorer 8 oraz szczegóły dotyczące programu bezpłatnej aktualizacji Visty do Windows 7 (dla użytkowników, którzy Vistę kupią po 1 lipca br.).

Wersja BOX systemu Windows Vista Home Premium z Service Pack 1 kosztuje ok. 900 zł (zobacz wyniki wyszukiwania w internetowej porównywarce). Jaka cena następcy tego systemu, Windows 7 Home Premium, skłoniłaby was do jego zakupu? Zapraszamy do udziału w ankiecie.