Oficjalny nalot pingwinów na Europę

Niecałe dwa miesiące temu donosiliśmy o zwolnieniach w Open Source Development Labs, pracodawcy m.in. Linusa Torvaldsa. Nelson Pratt zapowiadał wtedy, że zwolnienia są częścią większego planu, w którym obecna jest także chęć wejścia na rynki europejskie. W tym tygodniu koncepcje wreszcie się urzeczywistniły.

Wygląda na to, że plan zwolnień (patrz artykuł "Torvalds następny w kolejce do zwolnienia?") i ekspansji rzeczywiście jest stopniowo realizowany. OSDL otworzyło właśnie swoją lokalną siedzibę w Luksemburgu. Jej głównym celem ma być m.in. współpraca z projektami open source i promowanie ruchu wolnego oprogramowania w Europie.

Organizacja ma ponadto zamiar nieść pomoc wszystkim firmom i rządom, które zechcą zrezygnować z aplikacji komercyjnych na rzecz tych dostępnych na bardziej liberalnych licencjach (GPL, BSD itp.).

Szefem europejskiego działu OSDL zostanie Claude Bellens, specjalista do spraw marketingu. Pracował on wcześniej w takich firmach, jak AMC, Apollo Computer, MC2 czy Hewlett-Packard.


Zobacz również