Ogarnij informacyjny chaos ze SnippetCenter Professional 2.1.0.60

Z każdym projektem związana jest spora liczba różnych dokumentów, w trakcie pracy pojawiają się uwagi, trzeba zanotować różne informacje. Specjalizuje się w tym SnippetCenter, który służy do opisywania i gromadzenia dokumentacji, różnych plików, notatek, ułatwia sortowanie i wyszukiwanie danych

Werdykt PC Worlda

SnippetCenter Professional 2.1.0.60

SnippetCenter to wygodne narzędzie do tworzenia i opisywania dokumentacji. Sprawdzi się w szczególności w projektach programistycznych.

Zalety:

  • wygodny sposób gromadzenia i opisywania dokumentacji
  • obsługa różnych typów obiektów
  • znajomość składni języków programowania

Wady:

  • brak polskiej wersji językowej
  • brak obsługi pisma odręcznego

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

SnippetCenter Professional to menadżer informacji. Program przechowuje i organizuje notatki użytkownika, dokumenty tekstowe, adresy i kontakty, rozpoznaje składnię języków programowania.

SnippetCenter ułatwia pracę nad różnymi projektami i służy jako centrum gromadzenia, sortowania i archiwizowania informacji. Pozwala tworzyć zestawy dokumentacji zawierające różnego rodzaju obiekty, W jednym miejscu użytkownik może umieścić opisy tekstowe, dodać do zestawu notatki, uzupełnić dane zewnętrznymi plikami. Do tworzonej dokumentacji można wkleić obrazki, dopisać dane kontaktowe, umieścić w niej rozbudowane diagramy. Moduł adresowy zawiera dane o miejscu zamieszkania, pozwala wkleić numery telefonów i adresy e-mail oraz dodać zdjęcie danej osoby.

SnippetCenter ma wbudowane proste funkcje edytora tekstu. Pozwala modyfikować styl i rodzaj czcionki, kolory, podkreślać fragmenty tekstu, pochylać je i pogrubiać. Dostępne są narzędzia do tworzenia list punktowanych i numerowanych. Bardziej rozbudowany jest moduł rysowania diagramów i wykresów. Biblioteka programu zawiera zestawy trójkątów, czworokątów, wielokątów, okręgów czy elips. Pozwala rysować linie proste i różnego rodzaju strzałki. Użytkownik ma również do dyspozycji krzywe Beziera. Każdy obiekt może być pokolorowany, wypełniony deseniem i odpowiednio opisany. Obsługa warstw pozwala dopasowywać elementy sceny, ustawiać je w odpowiedniej kolejności, zakrywać czy grupować.

Na szczególną uwagę zasługuje moduł programistyczny. SnippetCenter rozpoznaje ponad 30 języków programowania. Są wśród nich miedzy innymi takie języki, jak ASP, C, C++, Fortran, arkusze styli kaskadowych, HTML, Java, VisualBasic czy PHP. Znajomość składni pozwala programowi kolorować poszczególne fragmenty kodu, wyróżniać funkcje, zmienne bądź komentarze. Czyni to z programu idealne narzędzie do dokumentowania prac nad tworzeniem oprogramowania.

Dane zgromadzone w SnippetCenter można sortować, układać w dowolnej kolejności, komentować, kolorować i opisywać. Ułatwia to orientację w zawartości. Zestawy dokumentów i obiektów grupuje się w tak zwanych sekcjach. Wszystkie zapisy i obiekty można przeszukiwać. Pracę z programem ułatwia obsługa technologii przeciągania. Zapiski można, archiwizować w formacie ZIP. Poszczególne sekcje łatwo wyeksportować do oddzielnych plików. W najnowszej wersji wprowadzono między innymi szyfrowanie danych 128 bitowym algorytmem i funkcję zabezpieczania przed modyfikacją.

Aplikacja nie ma polskiej wersji językowej. Wariant testowy działa 30 dni. U producenta program kosztuje 30 dolarów. Polski dystrybutor, TTS Company oczekuje za niego nieco ponad 100 złotych.