Ogłosił rozwód w Facebooku, zamiast powiedzieć żonie

Brytyjczyk Neil Brady wybrał nietypowy sposób na zakomunikowanie żonie o chęci rozwodu.

Informację o swoich planach zawarł w formie statusu w profilu w serwisie Facebook. Opis brzmiał: "Neil Brady has ended his marriage to Emma Brady" (czyli: "Neil Brady zakończył małżeństwo z Emmą Brady"). Pani Brady dowiedziała się o tym od znajomego, mieszkającego w Danii, który zapytał ją, jak daje sobie radę w zaistniałych okolicznościach. Na łamach serwisu BBC przyznała, że całą sytuacją była zszokowana, mimo iż małżeństwo z Neilem przeżywało wzloty i upadki.

Powodem do rozstania dla Neila Brady'ego stał się wyrok skazujący go na grzywnę za napaść, jakiej miał się dopuścić wobec żony pod koniec ubiegłego roku w ich własnym domu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku równie niecodzienną metodę zakończenia związku wybrał sam Jimmy Wales, współtwórca Wikipedii - zdecydował, że zmieni swój opis w encyklopedii online, pisząc, iż "nie jest już zaangażowany w związek".

Zmiana stanu cywilnego w Facebooku może stać się nawet przyczyną zbrodni - 41-letni Brytyjczyk zamordował żonę po tym, gdy zmieniła w swoim profilu informację o swoim stanie cywilnym (z "zamężnej" na "wolną").


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: