Ogłoszono prace nad Digital Combat Simulator: Black Shark

The Fighter Collection, twórcy takich gier jak Flanker czy Lock On: Modern Air Combat, zabrali się za kolejną produkcję. Tym razem graczom przyjdzie usiąść za sterami bojowego helikoptera w grze Digital Combat Simulator: Black Shark.

Black Shark będzie pierwszą częścią serii Digital Combat Simulator. Jej użytkownikom przyjdzie pilotować rosyjski helikopter Ka-50. Później jednak, wraz z nowymi wydaniami DCS, baza maszyn będzie się powiększać o między innymi o takie perełki jak A-10A "Warthog" czy AH-64A "Apache".

Twórcy stawiają przede wszystkim na realizm. Ma on być widoczny w zaawansowanej sztucznej inteligencji jednostek powietrznych i naziemnych. Black Shark, w porównaniu do poprzednich gier wytwórni, będzie mieć znacznie poprawiony silnik graficzny. Jako ciekawostkę dodamy fakt, że obszar gry wyniesie 330 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Black Shark zaoferuje tryb multiplayer i zaawansowany edytor misji. Pojawi się również tryb kampanii w której od naszych sukcesów i porażek w misjach zależeć będzie aktualna linia frontu. Oczywiście jak na realistyczny symulator przystało najwięcej pracy twórcy poświęcą tytułowemu Ka-50. Szczegółowo odwzorowany kokpit i realistyczna fizyka lotu to tylko wstęp. Ponadto zastosowane mają być chociażby specjalne dokładne modele zniszczeń.

Digital Combat Simulator: Black Shark pojawi się w wersji na PC w nieznanym bliżej okresie 2008 roku.


Zobacz również