Ogłoszono zwycięzcę konkursu na perka do Fallouta 3

Do konkursu zgłosiła się bardzo duża ilość wiernych fanów serii. Pracownicy Bethesdy po przyjrzeniu się wszystkim nadesłanym zgłoszeniom wreszcie ustalili, która propozycja perka najbardziej pasuje do klimatu Fallout 3.

O konkursie informowaliśmy na początku października (Konkurs na dziesięciolecie serii Fallout). Od tego czasu do Bethesdy napłynęło ponad 17 tysięcy zgłoszeń.

Na oficjalnej stronie producenci przyznają, że decyzja co do ostatecznego wyboru była bardzo trudna. Na początku odrzucili oni te perki, które odwoływały się do czegoś nie związanego z grą, jak np. masa zgłoszeń z "McGyver" w nazwie. Dalej nie przeszło też ponad tysiąc zgłoszeń, które oznaczone zostały jako "szalone".

Ostatecznie wygrały pomysły jakimi ekipa twórców gry sama najchętniej by się posługiwała. Zwycięzcą został Marc-Andre Deslongchamps, który stworzył perka "Kostucha". Jego wybranie spowoduje automatyczne odnowienie się punktów akcji w momencie kiedy gracz zabije kogoś. Prócz nagród rzeczowych, najważniejszą chyba dla twórcy będzie fakt, że perk ten znajdzie się w Falloucie 3, a jego imię wśród autorów gry.

Producenci wyróżnili także 11 innych pomysłów. Wśród nich są tak zwariowane jak "Straszne oko". Opis tego perka mówi sam za siebie - "Przeciwnicy atakujący z przodu otrzymują karę do trafienia. Poważnie, to oko przeraża".

Pełną listę wyróżnionych można znaleźć pod tym adresem.