Ogłuszający koniec rozmowy w telefonach Siemensa

Siemens ostrzega o defekcie telefonów komórkowych z serii 65, który prawdopodobnie spowodowany jest błędem w oprogramowaniu. W ekstremalnych warunkach usterka ta może doprowadzić nawet do uszkodzenia słuchu.

Problem dotyczy telefonów komórkowych serii 65: C65, CX65, M65, S65, SL65. Gdy prowadzona rozmowa jest przerywana w wyniku rozładowania się baterii, melodia zwiastująca zakończenie konwersacji może niespodziewanie zwiększyć swoją głośność. W ekstremalnych warunkach, natężenie dźwięku może być tak duże, że zdaniem ekspertów doprowadzić może nawet do poważnego uszkodzenia słuchu.

Przedstawiciele Siemensa zalecają wyłączenie opcji odgrywania melodii zakończenia rozmowy lub wyłączenie wyświetlania towarzyszącej jej dodatkowej animacji. Aby tego dokonać należy przejść do menu 'Setup' i wybrać stamtąd 'Ringtones', a następnie 'More melodies'. Opcję, którą należy wyłączyć to 'Shutdown melody'.

Obecnie opracowywana jest kolejna wersja oprogramowania, która zlikwiduje zaistniałą usterkę. Przedstawiciele Siemensa obiecują ją udostępnić bezpłatnie w ciągu najbliższych kilku tygodni na swojej stronie internetowej.


Zobacz również