Ogniowy screen

Na stronie Gearbox - dewelopera pecetowej wersji Xbox' owego przeboju Halo pojawił się pierwszy screenshot prezentujący miotacz ognia w akcji.

Ogniowy screen

Halo wydana w wersji na Xbox' a została uznana za jedną z najlepszych gier akcji 2003 i wielu sympatyków tego rodzaju gier z niecierpliwością oczekuje na jej pecetową wersję, która ma się ukazać już we wrześniu tego roku.

Miotacz ognia jest jedną z dwóch nowych broni, które będą dostępne tylko w wersji gry przeznaczonej na komputery PC, a opublikowany na stronie screen jest pierwszą oficjalną prezentacją tej broni.

Drugą nową zabawką dla fanów Halo jest tzw. Fuel Rod Gun. Broń ta przypomina nieco miotacz granatów, jednak jej siła ognia zdecydowanie bliższa jest sile wyrzutni rakiet. Różnica polega na tym, że wykorzystujący ją gracze, mogą "przerzucać" pociski nad różnego rodzaju przeszkodami i umocnieniami. Fuel rod gun ma być bronią szybkostrzelną, ale z tendencją do przegrzewania, przy zbyt intensywnym jej wykorzystaniu. Zarówno miotacz ognia, jak i fuel rod gun, będą dostępne tylko w rozgrywkach wieloosobowych, w których jednocześnie będzie mogło brać udział do szesnastu graczy.

Więcej informacji:

http://www.gearboxsoftware.com/projects_halo.html